• Index
  •  » Sprzęt
  •  » wymiana łożyska podwójna stopa Yamaha

#1 2018-05-10 15:20:04

Dimly

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2018-05-10
Posty: 1
Punktów :   

wymiana łożyska podwójna stopa Yamaha

Witam Forumowiczów!
Niestety ja sama na perkusji nie gram, ale mój chłopak już tak, mam w związku z tym pytanie do doświadczonych graczy

Od około 2 lat na perkusji (elektroniczna perkusja z podwójną stopą Yamaha) praktycznie nie da się grać z powodu podwójnej stopy właśnie.
Mimo, że nie znam się na sprzęcie postaram się jak najlepiej opisać problem:

zatarło się łożysko przy lewej stopie, z powodu złej konserwacji, nie było naoliwiane/smarowane, i teraz zamiast odbijać się od bębna tak, jak druga stopa, ledwo bębna dotyka przy uderzeniu. Trzeba grać lewą nogą dużo mocniej niż prawą, aby poprawnie wydobyć dźwięk.
Wiem, że w takim wypadku należy łożysko wymienić, jednak jest to model w którym łożysko jest zatopione w metalu i wydaje mi się, że wymaga ono w tym wypadku rozcięcia (?), wymiany łożyska oraz ponownego zespawania.
Czy orientujecie się, czy/gdzie/jak da się coś takiego zrobić, do kogo się zwrócić aby nie zniszczyć sprzętu? I ile coś takiego może kosztować? Zaznaczę, że był to podobno sprzęt drogi i nie mamy możliwości zakupu nowego, stąd konieczność naprawy.

Chciałabym zrobić chłopakowi prezent na urodziny (za około miesiąc) i naprawić dla niego tą stopę, aby mógł wrócić do swojej pasji

Bardzo proszę o pomoc, wszelkie informacje na ten temat będą cenne!!!

Offline

 
  • Index
  •  » Sprzęt
  •  » wymiana łożyska podwójna stopa Yamaha

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
program do pozycjonowania stron